בריאות

אומרים שלום לכאבים – התרופות השימושיות ביותר שלא הכרתם

הרפואה המודרנית והמחקר הרפואי לא שוקטים לרגע. בכל רגע נתון ישנם מחקרים רבים הנערכים בתחום התרופות על מנת להביא מזור לחולים רבים. למרות התעוררות הטיפולים האלטרנטיביים והכרה בהם גם על ידי גורמי רפואה מוסמכים, הרי שמציאת תרופות למחלות שונות הוכיחה עצמה שוב ושוב כדרך היעילה ביותר להתמודד עם רוב המחלות שבהם חולה האדם. לאחרונה פותחה תרופה שימושית ביותר להקלה על כאבים שחווים החולים בפיברומיאלגיה. ליריקה הידועה כפרגאבאלין היא התרופה שאושרה לאחרונה לטיפול בפיברומיאלגיה וזאת לאחר שבמשך שנים חיפשו תרופה להקלה על הכאב החזק הנגרם לחולים במחלה זו. שימוש בתרופה ליריקה שונה מכל התרופות הקודמות.

בעוד השימוש בתרופות הקודמות והוותיקות לשיכוך כאבים לא הצליח ליצור הקלה של ממש בכאב אותו חשו החולים, פנה המחקר לחפש תרופות ממשפחות אחרות במטרה להשיג הקלה ושיפור משמעותיים בכאב שחשים החולים במחלת הפיברומיאלגיה. ליריקה היא התרופה החדשה שפותחה כדי להתמודד עם כאבים אלה והיא במקור תרופה שמשמשת לטיפול בכאבים נוירופטים בקרב חולי סכרת ואנשים בעלי פרכוסים. שימוש בתרופה ליריקה הוכח כיעיל גם אצל חולי פיברומיאלגיה והיא אושרה על ידי ה – FDAA האמריקני לשימוש בטיפול במחלה ולהקלת הכאבים החזקים והתכופים.

כיצד עובדת התרופה

שימוש בתרופה ליריקה עובד על ידי עיכוב עצבי שגורם להקלה משמעותית בכאב. בדרך זו מקלה התרופה על הכאב הנוירופטי התוקף גם חולי סכרת ופועלת גם כתרופה נגד פרכוסים. מן המחקר עלה כי שימוש בתרופה ליריקה מצליח המנגנון להקל גם על הכאב שנגרם לחולי פיברומיאלגיה וכנראה שבזכות חסימת ההעברה העצבית שימוש בתרופה ליריקה מקל על הכאב ועל סימפטומים נוספים של החולים במחלה זו.

כיצד משפיעה התרופה

שימוש בתרופה ליריקה בקרב חולי פיברומיאלגיה מתבטא בעיקר בשיפור איכות השינה שהיא אחת הבעיות הקשות המלוות חולים במחלה זו עקב הכאבים החזקים שהם חווים בלילה. הכאבים גורמים גם לעייפות גדולה במהלך שעות היום והתרופה מקלה גם על עייפות זו. הכאב הרב שחשים החולים גורם להם לא לישון בלילה דבר המעצים את תחושת העייפות גם ביום ומונע מהם לתפקד בצורה רגילה, ובמצב זה מוגבר הכאב. שימוש בתרופה ליריקה נעשה על ידי נטילת כדור לפני השינה שמאפשר לחולים להירדם ולישון שינה עמוקה ומועילה לאורך זמן ממושך.

שימוש בתרופה ליריקה משפיעה על החולים באופן מאד חיובי וחשוב, והיא מאפשרת להם להתמודד עם העייפות היום יומית שמלווה אתם עקב חוסר שעות שינה בלילה. ישנם מקרים חמורים של כאב שבהם הרופאים ממליצים על נטילת כדור ליריקה נוסף בבוקר. כדור זה אמור אף הוא להקל על הכאב המופיע גם במשך היום ולא רק בלילה. במקרים רבים נעשה שימוש בתרופה ליריקה בצורה משולבת עם תרופות נוספות שאמורות להשפיע על גורמים שונים של המחלה.

מאמרים דומים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

בטח יעניין אתכם...
Close
Back to top button