בריאות

רגישות לגלוטן -מה חשוב שתדעו

 

רגישות לגלוטן – מה חשוב שתדעו

אחת הבחירות הקולינריות שנוצרו בשנים האחרונות היא הימנעות מגלוטן. זה לא חדש שיש אנשים שלא יכולים לאכול גלוטן אבל נשאלת השאלה למה יותר אנשים מעדיפים לוותר על גלוטן ולאכול נטול גלוטן גם כאשר הם לא חולים בצליאק. יש סיבות שונות לכך וכדאי לדעת במה זה כרוך כדי לדעת אם גם לכם זה קורה. בכל מקרה, חשוב להתייעץ תמיד עם רופא ולבצע את הבדיקות החיוניות לכך לפני שמחליטים החליטות שנוגעות לתזונה, משום שהימנעות מגלוטן היא הימנעות מחלבון חשוב לגוף ולא כדאי לצבור חוסרים כאלה כשזה לא נחוץ.

מהו גלוטן?

גלוטן הוא חלבון החיטה שגורם להיווצרות הסיבים של המרקם הלחם והמאפים הבשרניים והאווריריים שאנחנו רואים. הגלוטן מצוי בדגנים שונים ולכן מי שרגיש לכך אינו יכול לאכול גם אותם. כדי לדעת אם מאכל כלשהו מכיל גלוטן גם אם אינו מכיל חיטה כדאי תמיד לבדוק את התווית עליו עם כל המרכיבים משום שהיום יש יותר מודעות לכך שהפירוט חייב לכלול גם אלרגנים וגורמי רגישות שונים. כמו כן, לפי חוק חייבים לסמן את כל המוצרים האלה כדי למנוע פגיעה בבריאות, בדיוק כמו מוצרים שמכילים אגוזים וחלב למי שאלרגי לכך. הגלוטן אינו מסיס מים אלא משמש מעין דבק בבצק שהוא קיים בו ולכן יש מרקם מאוד אופייני לכל מאפה ומאכל שיש בו גלוטן. הוא צומח ומתפתח בעיקר במאפי שמרים ואפשר לראות את רשת הגלוטן שמתפתחת על פני בצק שהושאר לתפיחה ממושכת, כדי לתת לגלוטן לעשות את העבודה וליצור מרקם נעים ונגיס.

מי לא יכול לאכול גלוטן?

גלוטן אינו מסוכן לרוב האנשים אולם יש שני סוגי אנשים שאינם יכולים לאכול אותו – חולי צליאק שלהם הגלוטן מזיק ואנשים שיש להם רגישות לגלוטן שגורמת להם לתופעות שונות כמו לאנשים שסובלים מאלרגיות למזונות מסוימים. כחלבון, הוא חיוני מאוד לאנשים ולכן אין לוותר עליו ללא סיבה מסוימת משום שהוא באמת אינו מזיק. זה נכון גם לגבי כל מי שנמנע ממנו כטרנד בריאותי כאילו הוא משמין וזה לא כך. עם זאת, מי שיש לו רגישות לגלוטן יכול בהחלט לוותר עליו ומי שעושה זאת מדווחת בדרך כלל על הקלה בתסמינים שונים בגלל ההימנעות מגלוטן כזה בכל סוג מאכל.

מהו צליאק?

צליאק הוא מחלת הכרסת, מחלה אוטואימונית שפוגעת במעי. הגוף מזהה את הגלוטן כחומר מסוכן, בטעות, ותוקפת את תאי רירית המעי ובכך גורמת לנזקים שונים של אי ספיגת מזון ושל בעיות עיכול. מערכת החיסון אינה יכולה לעבור תיקון משום שאין תרופה לצליאק אלא רק הימנעות מחומר זה ואכילת חומרים מזינים אחרים שיצליחו לפצות א הגוף על נזקי האי ספיגה של אבות המזון. למחלה יש רקע תורשתי אבל היא לא ברורה לגמרי מלבד גורם אחד והוא הגלוטן, שגורם לתסמינים קשים אצל מי שחולה בה. חולי צליאק סובלים מבעיות במערכת העיכול, מעייפות רבה ותת תזונה משום שהם פשוט לא סופגים את הוויטמינים והמינרלים כתוצאה מהדלקת המערכת החיסון יוצרת אצלם בגלל הגלוטן. להם החומר הזה מסכן חיים ולכן הם חייבים להימנע ממנו ולאכול תחליפים אחרים שאינם כוללים זאת. בעבר היה קשה למצוא מזון נטול גלוטן במחירים סבירים ובמגוון גדול, והיום בגלל המודעות לכך יש הרבה יותר מבחר והם יכולים ליהנות מכמה שיותר מוצרי מזון נטולי גלוטן.

רגישות לגלוטן מהי?

לחולי הצליאק התווספו לאחרונה אנשים שהבינו שיש להם סיפור מסוים עם גלוטן גם אם הם לא ממש חולי צליאק. בגלל סיבות שונות הקשורות לעלייה במודעות לכך, אנשים אלה החלו לבדוק את הרגישויות והתופעות השונות שסבלו מהן בגלל מה שהם פירשו כמאכלים מסוימים. הם החלו לבדוק את עצמם על ידי החסרת חומרים כאלה מהתזונה שלהם בכל פעם, כדי להבין מה מהם גורם להם לתופעות כמו אי נוחות במערכת העיכול או נפיחויות שונות, למשל. יש שורה של תסמינים שבגללם זה קורה ולכן הם רצו לדעת כיצד להקל על עצמם. אצלם לא מדובר בבעיה של מערכת החיסון משום שלא נגרמת להם דלקת אם הם אוכלים גלוטן, אלא רק תופעות מסוימות שמתפרשות כתופעות אלרגיות ורגישות מסוימת שלא תמיד היא מסכנת חיים אבל בהחלט פוגעת באיכות החיים.

איך מאבחנים זאת?

את האבחנה של צליאק וגם רגישויות מאבחנים על ידי בדיקות דם או ביופסיה או על ידי בדיקת הימנעות ממזון והתסמינים שמופיעים או נעלמים אחריה או אחרי צריכת גלוטן. זה במקרה של רגישות לגלוטן שיש לאבחן ולאמת בצורה ודאית. אצל אלרגיים לגלוטן זה יכול לסכן חיים וזאת הקבוצה השלישית של מי שרגיש לגלוטן. כמו כל אלרגיה יש בדיקות מיוחדות לכך ואפשר להציג את הסימנים כמו גירודים, חנק ואי נוחות במערכת הנשימה בדיוק כמו אלרגיות למזון אחר כמו בוטנים ואגוזים. מלבד בדיקות אלרגיה אפשר למדוד ולעקוב אחר אי הנוחות שנגרמת במערכת העיכול בשל הגלוטן בדיווחים לרופא ולנסות לראות האם חל שיפור באמת לאחר הימנעות מהגלוטן.

מה חשוב לדעת על רגישות לגלוטן?

לא כל רגישות היא אכן כזאת ויכול להיות שזה בסך הכל טרנד בריאותי מובן. יכול להיות שמי שרוצה להימנע מגלוטן עושה זאת כי זה קיים בעיקר במאכלים משמינים כמו לחם ומאפים או פסטה, ולכן לא רוצה לצרוך מהם כדי לרזות. זה לא אומר שזה לא לגיטימי אבל זאת לא רגישות לגלוטן אלא מודעות לאורח חיים אחר שיש בו תזונה שמשרתת יותר את המטרות של מי שנמנע מכך. לכל האחרים, האלרגיים, הרגישים וחולי הצליאק, ההימנעות מגלוטן היא באמת חיונית ומצילה חיים ואף משפרת את איכות החיים שלהם בוודאות. להם יש מבחר גדול של מוצרי בריאות שמותאמים להם ולמצבם והם יכולים ליהנות מהם במחירים סבירים יותר כיום.

Related Articles

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

Back to top button